top of page

כיף בסינגל אלון ובסינגל רימון ביער להב - 11/01/2019

אורך המסלול: כ- 24.6 ק"מ, טיפוס מצטבר 519 מטר, זמן ברוטו 3:25 שעות, מזה בעצירה 1:19 שעות. קושי פיזי: בינוני, קושי טכני: בינוני.

בקצרה: מסלול מעגלי המשלב שני סינגלים יפים של קק"ל ביער להב: סינגל רימון וסינגל אלון.  האזור מתאים פעמים רבות לרכיבה בעת שבצפון ובמרכז גשום, בעוד הדרום נשאר יבש. עם זאת, כדאי לברר אם לא ירד גשם בימים האחרונים גם באזור זה, כדי להמנע מבוץ והחלקה על סלעים רטובים!

המסלול מתחיל ומסתיים בחוות שבדרון, מה שמאפשר סיומו בירידה ולא בעליה.

נקודת ההתחלה (1) הנה כאמור בחוות שבדרון, אליה ניתן להגיע בקלות דרך כביש 6 - לבאים מצפון, יוצאים במחלף לקיה ובכיכר פונים שמאלה וחוצים מעל הכביש.  עוברים עוד כיכר ואחריה פונים שמאלה לכוון צפון אל דרך שירות הצמודה לכביש 6. כעבור כ- 3.5 ק"מ פונים ימינה על פי השילוט לחווה. בכל מקרה, WAZE  מכיר את המקום, כך שניתן לוותר על הוראות ההגעה...

חלק א' - סינגל רימון

נצא ראשית לסיבוב בסינגל רימון החדש יותר והמעט יותר טכני מאחיו הבוגר. אורכו של הסינגל הוא כ- 8 ק"מ והוא מסומן בשימוני אופניים בצבע אדום. נצא דרומה ממגרש החניה ונראה את שלט המבואה של הסינגל. עד מהרה נגיע לפיצול (נקודה 2) כאשר מימין נראה את הסינגל המסיים את המסלול המעגלי. שימו לב שאתם בוחרים כאן את הסעיף השמאלי ורוכבים את הסינגל עם כוון השעון 

שימו לב שכעבור כ- 250 מטר מנקודה 2 יש במסלול נקודת פיצול נוספת (3) שתקשר אותנו בהמשך לחלקו השני של המסלול בסינגל אלון. כרגע אנו לוקחים כאן את הסעיף הימני וממשיכים בסינגל רימון.

הסינגל הוא כאמור מעט טכני, אבל רכיב כולו, וכולל עליות לא תלולות במיוחד וירידות מהירות ומהנות.

בסיום חלק זה של המסלול, אנו חוזרים שוב לנקודה 2 (ק"מ 7.9 לערך), פונים ימינה וחוזרים על קטע קצרצר מסינגל רימון  עד לנקודה 3. כאן אנו נפרדים מהסינגל ויורדים שמאלה בתלילות בשבילי עיזים או בר בשטח אל דרך העפר שמתחתינו.

 

חלק ב' - דרך מקשרת בין שני הסינגלים

 

נפנה בדרך העפר ימינה ומיד שמאלה לדרך המטפסת אל האתר העתיק, חורבת  רימון (נקודה 4, ק"מ 8.5 לערך), שהנו שריד לישוב גדול מהתקופה הישראלית (בין התנחלות השבטים לחורבן בית ראשון). מומלץ לעצור כאן ולהתרשם מהאתר ובעיקר משרידי בית הכנסת העתיק. נוכל גם לצפות מכאן לקיבוץ להב שלמרגלות התל  ומזרחה לכוון הישובים סנסנה ואשכולות ורחוק יותר לכוון יער יתיר והרי חברון.

מהחורבה יורדים בדרך שמגיעה עד לשער האחורי של קיבוץ לבה (נקודה 5) כאן נפנה שמאלה וכעבור כ- 400 מטרים נבחר בסעיף הימני (נקודה 6) ונטפס עד למפגש עם דרך היער הסלולה, בה נפנה ימינה (נקודה 7, ק"מ 10.1 לערך).

לאחר רכיבה קצרצרה על הדרך הסלולה נזהה משמאל את סינגל אלון וניכנס לתוכו (נקודה 8).

חלק ג' - סינגל אלון

גם סינגל זה מסומן בסימון האופנים הייחודי של קק"ל, בצבע אדום ואנו רוכבים בו נגד כוון השעון. הקילומטרים הראשונים הם במגמת ירידה מובהקת ובחלקם מהנים ביותר.

שימו לב לירידה תלולה יחסית  לוואדי (נקודה 9, ק"מ 11.4 לערך), בה כדאי לנקוט במשנה זהירות, בעיקר אם הסלעים חלקים. הסינגל חוצה את הוואדי וממשיך במגמת ירידה בצידו השני.

בק"מ 17.2 (נקודה 10) נפגוש דרך עפר רחבה, ונראה מימיננו את באר תלה, שנחפרה בתקופה הביזנטית ושימשה את תושבי האזור.

מכאן, נפנה שמאלה בדרך רחבה בסימון שבילים אדום ומיד שוב שמאלה להמשך הסינגל.

כאן מתחיל טיפוס ארך, אם כי מתון יחסית, לאורך כ- 3.5 הקילומטרים הבאים. חלקו האחרון של הטיפוס עובר בקטע יער יפה במיוחד בעונת החורף, מקום שנותן תחושה של יער אירופי אמיתי.

בנקודה 11 (ק"מ 20.7 לערך) ונים שמאלה, חוצים דרך רחבה וממשיכים עם הסינגל, כאשר עד מהרה נראה מימיננו את דרך הסלולה (דרך היער). הסינגל יוביל אותנו בחזרה לנקודה 7 (ק"מ 22.8), בסמוך לנקודה בה נכנסנו לסינגל אלון. כאן נפנה ימינה בחדות אל הכביש.

רכיבה של כ- 700 מטרים על הכביש, עם עליה קצרה, תביא אותנו לנקודה 12, בה נפנה שמאלה לדרך רחבה בה נרד במהירות עד לחוות שבדרון ולחניה בה השארנו את הרכב (נקודה 1).

מפת המסלול (יש להקליק על המפה לקבלת מפה גדולה יותר להורדה והדפסה). המפה נלקחה מתוכנת COMPEGPS LAND עליה מותקנות מפות SHVIL-NET 
lahav_rimon1.jpg
גרף גבהים
lahav_rimon1_graph.JPG
קישורים להרחבת הידע
נשמח לדעת דעתכם על המסלול או לענות על שאלות - כתבו תגובתכם
כתובת המייל לא תפורסם באתר

השימוש במידע המוצג באתר הוא על אחריות הגולשים. כל מטייל ורוכב אחראי לבטיחותו ואין הנהלת האתר נושאת באחריות כלשהי.

bottom of page